Boys Teams

 

TEAM 1

Managers:

Barry Murphy,

Eamon

Daly,

Fintan Durkan

TEAM 2

Managers:

David

O’Grady,

Dermot Tiernan,

James Walsh

TEAM 3

Managers:

John O’Grady,

Maura Hastings,

Damian Hughes

TEAM 4

Managers:

Mike Slattery,

Mickey

Murray,

Peter Moore

TEAM 5

Managers:

Sean Kenning,

Mairead Durkan,

Ollie Collins,

Michael Regan

TEAM 6

Managers:

Michael Gavin,

Carmel Higgins, Ollie Mulchrone,

Robert Coady

Dylan Staunton

Jack O’Grady

Donal Hastings

Joe O’Malley

Conor Kelly

Rory Feehan

Stephen O’Grady

Alan Bourke

Charlie Hughes

Michael Regan

Luke Durkan

Daniel Kelly

John Murphy

DJ Keane

Evan O’Grady

Declan Moore

Zak Zeray

Lucas Kennedy

Michael Moran

Odhran Tieran

Rory Lyons

Aodhan Feehan

Keelan Corcoran

Sean Moran

Robbie Murphy

Ivan Walsh

Fionn O’Driscoll

Jammie Durcan

Felix Zeray

Brian Mulchrone

Cormac O’Malley

Dean Staunton

Darragh O’Grady

Aaron Murray

Alex Kenning

James Geraghty

Shane Durkan

Alan Gannon

Louis Corcoran

Adam Moran

Sean Keane

Rory Kilcoyne

Oran Grimley

Patrick Feehan

Tiernan Aherne

Cormac Slattery

Sean Kilcoyne Mullarkey

Alex Coyne

Patrick Sammon

Alan Mortimer

John Paul Ryan

Tadhg O’Driscoll

Darren Daly

Kyle Mulchrone

 Tadg Daly  Cian Moran  Kevin Hastings  

Mark Nolan

Patrick McGlynn

 

 

                                                            Girls Teams

 

TEAM 1

Managers:

David Ingham

TEAM 2

Managers:

Pete Lane

TEAM 3

Managers:

Mickey Carney

TEAM 4

Managers:

Pete Mortimer

Aine Regan

Anna Moran

Emma Murray

Evie Flynn

Sarah Gilespie

Eabhaa Carney

Kelsey O'Donnell

Grace Gibbons

Mollie Keane

Roisin Moran

Ava Prenty

Aisling Hoban

Aimee Ingham

Ellen O'Toole

Ellen Lonergan

Aoife Gannon

Chloe McGlynn

Anna O'Donnell

Amy Carney

Aine Gallagher

Patricia Moore

Lisa Hastings

Katie Moran

Katelynn McGlynn

Sally Mortimer

Ruby Lane

Rachel Needham

Emma Barrett

Ciara Kelly

Siofra Hughes

Laura O'Grady

Roisin Feehan

Hatie Cox

Molly Burrows

Laura Ingham

Grace McNally

Katie Jordan

Isobelle Sammon

Ruby McDonnell

MaryKate Lonergan

 

     

 

Day 1 – Sunday 22nd October at 12:30 

Day 2 – Sunday 29th  October at 12:30

Day 3 – Sunday 5th November at 12:30

 

Skills test for Under 10 and Under 12 groups on the final Sunday.

  • All players must wear gum shields.
  • There will be no 45’s.
  • Maximum 2 plays.
  • Referees may be young club members so we ask all players & managers to respect them.
  • Unlimited roll on roll off substitutions.
  • If your son or daughter has inadvertently been omitted from a team, please turn up on Sunday and he/she will be placed on a team.

PLEASE NOTE THAT GAMES ARE FRIENDLY AND STRICTLY MIXED ABILITY.  THIS IS A DEVELOPMENTAL LEAGUE DESIGNED TO ENCOURAGE CLUB INVOLVEMENT.

 

  

Events Calendar

October 2019
M T W T F S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Login

Who's Online

We have 173 guests and no members online

Statcounter